این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد

معین راهبر خواننده و تنظیم کننده است. وی در 4 سالگی به موسیقی علاقمند شد و از سال 1370 وقتی 5 ساله بود توسط برادر بزرگ اش مهراب موسیقی و نواختن ساز کیبورد را یاد گرفت. بدون هیچ کلاس و دوره ای وارد عرصه موسیقی شد، مهارت اش در ساز کیبورد او را به بهترین تنظیم کننده تبدیل کرد و حالا خود نیز در قامت خواننده فعالیت می کند.

بعد از سال ها تمرین خود آموز در سال 1379 وقتی 14 ساله بود اولین بار تنظیم کنندگی را تجربه کرد و برای پیشرفت و کار در 17 سالگی به تهران مهاجرت نمود. او از همان سال ورود به تهران در سال 82 فعالیت حرفه اش را آغاز کرد.

مغین راهبر

او فعالیت اش را با احسان خواجه امیری، مهدی یراحی، رضا صادقی و … شروع کرد و توانست در مدت کوتاهی علاوه بر شهرت کارهای بیادماندنی انجام دهد.

با مرتضی پاشایی در مهر ماه 1391 آشنا شد، اولین همکاری این دو، آهنگ عصر پاییزی بود که با توجه به مهارت معین در سبک لنگی، از طریق دوستی به هم معرفی شدند. یکسال بعد از فوت مرتضی پاشایی، آلبوم اسمش عشقه در تابستان 94 با 11 قطعه منتشر شد که تنظیم 7 تای آنها بر عهده راهبر بود که آخرین یادگاری پاشایی می باشد معین که نگاه زیبایی به موسیقی و استفاده از تجربیات هنرمندان دارد اسفند 96 با 9 قطعه موسیقی اولین بار در بندر عباس و سپس شهر زادگاهش روی صحنه رفت ، آهنگ معروف نگران من برای ماه عسل همکاری مشترک آنها می باشد.

او زمان اجرای یکی از قطعات موسیقی اش در بندر لنگه با بیان اینکه تمام اتفاق های زندگی ام را مدیون کسی هستم که من وی را مادرم صدا زده ام از روی سن به پایین رفت و مادر خود را در آغوش گرفت.

به این آهنگ رای دهید

لطفا نظر خود را بنویسید

نظر با ارزش شما پس از تایید مدیر نمایش داده می شود.